Ποιοι είμαστε

English Homepage

Τα νέα μας

ΝΕΑ ΜΕΛΗ

• Η χορωδία μας δέχεται νέα μέλη για τη χρονιά 2002-03.

• Εάν θέλετε να γίνετε και σεις Φωνόλιθοι, δεν έχετε παρά να έρθετε για ακρόαση την
    Τετάρτη 2 Οκτωβρίου 2002, ώρα 7-9 μμ

στη Σχολή Θετικών Επιστημών, 1ος όροφος, αίθουσα ΠΑΑ.

• Η ακρόαση είναι σύντομη και διαρκεί περίπου 10 λεπτά. Θα κάνετε κάποιες φωνητικές ασκήσεις που αφορούν στην ορθοφωνία και στην έκταση της φωνής και θα τραγουδήσετε ένα τραγούδι, όποιο θέλετε εσείς.

• Το κριτήριο επιλογής είναι πρωτίστως η σωστή φωνή. Εάν έχετε και κάποια μουσική παιδεία τόσο το καλύτερο.

• Εάν θέλετε να ρωτήσετε κάτι επιπλέον ή να συνεννοηθείτε, τηλεφωνήστε στα:
    0310-998497, 816598, 260562, 0974-764628 ή
    στείλτε e-mail: soldatos@geo.auth.gr

• Πως θα έρθετε

• Με τα πόδια: Η Σχολή Θετικών Επιστημών Α.Π.Θ. είναι ένα μεγάλο κτίριο στη γωνία των οδών Εθνικής Αμύνης και Αγίου Δημητρίου ακριβώς απέναντι από το Νοσοκομείο "Γεννηματάς" (+).

• Με αυτοκίνητο: Μπορείτε να μπείτε στο χώρο του πανεπιστημίου από τα σημεία (Α) επί της Εγνατίας απέναντι από την είσοδο της Δ.Ε.Θ. ή (Β) επί της Αγίου Δημητρίου απέναντι από το Τελλόγλειο Ίδρυμα. Θα παρκάρετε μπροστά στη Σχολή.

• Με συγκοινωνία: Το Νο 15 (40 Εκκλησιές, στάση Γεννηματάς) κάνει στάση ακριβώς μπροστά από την πλαϊνή είσοδο της Σχολής (2).

• Όταν φτάσετε, θα μπείτε στο κτίριο είτε από την κεντρική είσοδο (1) πάνω από την πλατεία Χημείου, είτε από την πλαϊνή είσοδο (2). Θα ανέβετε στον 1ο όροφο. Στο κέντρο του ορόφου υπάρχει ένας μεγάλος ανοικτός χώρος, όπου θα σας περιμένουμε.

• Εάν συναντήσετε κάποια δυσκολία μη διστάσετε να τηλεφωνήσετε στο 0974-764628 ή στο 0310-998497.

6o ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΓΕΩΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ

Οι Φωνόλιθοι θα εμφανιστούν στην τελετή έναρξης του 6ου Πανελληνίου Γεωγραφικού Συνεδρίου που θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 3 Οκτωβρίου, ώρα 8 μμ. στην Αίθουσα Τελετών Α.Π.Θ. Θα τραγουδήσουμε τραγούδια του Διονύση Σαββόπουλου.

Top of page This page in English